Rozmawiali z uczniami o hejcie w internecie

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chojnowie odwiedzili Szkołę Podstawową w Rokitkach. Podczas spotkania z uczniami klas V-VII rozmawiali o hejcie, cyberprzemocy, mowie nienawiści i dopalaczach.

Policjanci przygotowali prezentację multimedialną, która pomogła uczniom zrozumieć te zjawiska i ich konsekwencje. Opowiedzieli o tym, jak zachować się bezpiecznie w sieci, jak chronić swój wizerunek i jak reagować na hejt.

Uczniowie dowiedzieli się, że hejt to nienawistne wypowiedzi, kierowane w stronę konkretnej osoby lub grupy osób. Cyberprzemoc to natomiast przemoc w sieci, która może przybierać różne formy, np. wyzywanie, grożenie, poniżanie. Mowa nienawiści to wypowiedzi, które propagują nienawiść do określonej grupy osób. Dopalacze to substancje psychoaktywne, które mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Policjanci podkreślili, że ważne jest, aby być świadomym tych zjawisk i znać sposoby, jak sobie z nimi radzić. Zachowali się również do rodziców, aby rozmawiali z dziećmi o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu i jak unikać zagrożeń.

Przeczytaj także

Nowe na stronie