Różne marki i klasy, tuningowane i nie – charytatywny zlot samochodowy w Legnicy

Pomysłodawcami i organizatorami Motoryzacyjnego Charytatywnego Zlotu Samochodowego są członkowie nieformalnej grupy Stacja Legnica. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 grudnia na parkingu przy ul. Bielańskiej w Legnicy, naprzeciwko kortów tenisowych Sinet. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wsparcie Stowarzyszenia „Otwórz Serce”.

Stacja Legnica – to grupa przyjaciół i znajomych fascynujących się motoryzacją. Pomysł zorganizowania charytatywnego zlotu samochodowego zrodził się spontanicznie.

– Okres przedświąteczny, to taki czas, kiedy chęć niesienia pomocy innym ma znacznie większą moc niż zwykle. Słysząc o wielu akcjach charytatywnych organizowanych przed świętami, postanowiliśmy zorganizować swoją. Ktoś zadeklarował nagłośnienie, kto inny kuchnię polową, ja vouchery i tak się zaczęło. Za chwilę okazało się, że robi się z tego naprawdę duża impreza, do której przyłączyła się spora grupa sponsorów – mówi Konrad Szwedyk ze Stacji Legnica.

Równie szybko zapadała decyzja, że zebrane pieniądze przekazane  zostaną Legnickiemu Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Otwórz Serce”.

– Cieszę się, że będziemy mogli dostarczyć trochę radości dzieciom, bo atrakcji na zlocie będzie wiele, a dodatkowo wesprzemy finansowo stowarzyszenie. Jeśli jeszcze uda się zaszczepić u kogoś miłość do motoryzacji, to będzie to nasza wartość dodana – mówi Konrad Szwedyk.

Na zlocie pojawią się auta rożnych marek, klas i wartości, tuningowane i nietuningowane, klasyki i te projektowane i budowane przez pasjonatów. W zlocie mogą wziąć udział wszyscy chętni pod warunkiem, że będą przestrzegać regulaminu: nie palimy gum, nie strzelamy z wydechu i nie przekraczamy dozwolonych prędkości.

Na sobotnim zlocie samochodowym atrakcji będzie co niemiara: konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci, a dla dorosłych kuchnia polowa z grochówką, bigosem i kiełbaskami.

Odbędzie się także aukcja, na której można będzie wylicytować przedmioty i vouchery – nie tylko motoryzacyjne.

Stoisko z ciastami przygotują rodzice podopiecznych stowarzyszenie Otwórz Serce”.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie