Rozróba w legnickiej „Biedronce”. Grozili ochroniarzowi atrapą broni. Mamy film

Kilkadziesiąt minut zajęło legnickim policjantom ustalenie i zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej. 22 i 24 latek są bardzo dobrze znani policji, bo na koncie mają liczne kradzieże, rozboje, wymuszenia i włamania.

Wczoraj ok. godz. godziny 15.30 w jednym ze sklepów sieci „Biedronka” na terenie Legnicy dwóch mężczyzn „zrobiło zakupy”, za które nie zamierzali zapłacić. Kawa ziarnista, zabawki i elektryczne maszynki do golenia – to towary, z którymi chcieli wyjść ze sklepu omijając kasę.

– Ochroniarz sklepu widząc całą sytuację podszedł do mężczyzn i poprosił ich, aby poszli z nim do pomieszczenia socjalnego. Wówczas 22 i 24-latek zaczęli zachowywać się agresywnie. Nagle jeden z nich, wyciągnął zza paska spodni przedmiot przypominający broń, którą skierował w kierunku ochroniarza. Sprawcy wybiegli ze sklepu ze skradzionym towarem – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Funkcjonariusze na podstawie nagrań monitoringu rozpoznali mężczyzn. Już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali jednego z nich na przystanku autobusowym, a drugiego we własnym mieszkaniu.

Wkrótce mężczyźni zostaną przesłuchani, a prokurator zadecyduje jakie kroki prawne zostaną podjęte.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie