Rozśpiewana Legnica. Cantat na ulicach miasta

Rozpoczął się 53 Festiwal Chóralny LEGNICA CANTAT. Jutro odbędą się przesłuchania konkursowe. O prestiżową Lutnię Jerzego Libana walczyć będzie jedenaście chórów z całej Polski.

Legnica festiwalem żyje już od kilku dni. Zespół Pieśni i Tańca Legnica pojawił się w autobusach MPK, a Gospel Dream wystąpił w Galerii Piastów.

W przestrzeniach miasta pojawiają się chóry i zespoły wokalne. Legnicki Madrygał wystąpił przy Galerii Ring, Chór Amabile, działający przy Legnickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku można było usłyszeć na schodach Kościoła Najświętszej Marii Panny, a dziś o godz. 17.30 w okolicach restauracji Ratuszowa zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Legnica.

Koncert finałowy, podczas którego poznamy laureata tegorocznej edycji Festiwalu Legnica Cantat odbędzie się w sobotę o godz. 20.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej.

Podczas koncertu wystąpi Zespół Wokalny “Rondo” pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny – ubiegłoroczny laureat festiwalu.

Zespół ten dzięki trzykrotnemu zwycięstwu w legnickim turnieju otrzymał Lutnię Jerzego Libana na własność. “Rondo” podczas koncertu specjalnego wykona nie tylko repertuar własny, ale także zwycięską kompozycję wyłonioną w ramach tegorocznego konkursu kompozytorskiego. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Festiwalową niedzielę rozpocznie o godz. 10.30 msza święta w kościele Świętej Trójcy, której oprawę zapewni Chór Madrygał pod dyrekcją Dariusza Rzoncy.

O godz. 19.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej odbędzie się koncert Gospel Rain z udziałem uczestników warsztatów wokalnych muzyki gospel

Bilety w cenie 30 złotych dostępne w Galerii Satyrykon (Rynek 36)


Przeczytaj także

Nowe na stronie