Matura 2024. W Legnicy do egzaminu przystąpi ponad tysiąc absolwentów

W tym roku egzaminy maturalne rozpoczną się 7 maja, a przystąpi do nich 1094 absolwentów. Egzaminy potrwają do 25 maja. Uczniowie obowiązkowo przystępują do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym – z języka polskiego (wtorek, 7 maja), matematyki (środa, 8 maja) i języka obcego (czwartek, 9 maja).

W ciągu kolejnych dwóch tygodni czyli od 10 do 24 maja Centralna Komisja Egzaminacyjna zaplanowała egzaminy pisemne z wybranych przez uczniów przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.

Maturzysta musi przystąpić do co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego spośród sześciu możliwych. Jednak ci maturzyści, którzy planują kontynuować naukę na uczelniach, przystępują do kilku przedmiotów dodatkowych. Ich wybór podyktowany jest wymogami rekrutacyjnymi określonymi na danym kierunku studiów. Na wyniki egzaminów oraz świadectwa maturalne będzie trzeba poczekać do 9 lipca.

W ostatnich klasach legnickich szkół średnich naukę zakończyło 1094 absolwentów, w tym 148 w szkołach niepublicznych. Niemalże 60 proc. to przyszli maturzyści, którzy kształcili się w liceach ogólnokształcących, pozostali to uczniowie techników.

Przeczytaj także

Nowe na stronie