Ruszają zapisy do szkół ponadpodstawowych w Legnicy. Zobacz, które są najlepsze

W najbliższy poniedziałek 15 maja rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024. Kandydaci będą mogli składać wnioski do wybranych szkół do 19 czerwca do godz. 15.00.

Na absolwentów podstawówek czekają 2253 miejsca w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych w Legnicy: 1894 w szkołach publicznych i 359 w szkołach niepublicznych.

Licea dysponują 949 miejscami, technika – 1006,  a szkoły branżowe I stopnia – 298. Przewiduje się, że w naborze weźmie udział około 1850 absolwentów szkół podstawowych, w tym około 540 spoza miasta.

W Legnicy nabór do szkół publicznych odbywa się od wielu lat poprzez system elektroniczny. Kandydat może wskazać we wniosku trzy szkoły, a w nich  dowolną liczbę klas.

Na stronie https://dolnoslaskie.edu.com.pl kandydaci oraz ich rodzice mogą dowiedzieć się, jakie kierunki kształcenia proponują w swojej ofercie legnickie szkoły na przyszły rok szkolny.

Od 11 maja od godz. 14.00 będzie można obejrzeć film instruktażowy prezentujący sposób rejestracji w systemie rekrutacyjnym oraz kolejne etapy wypełniania wniosku: www.youtube.com/watch?v=4dn5n8OJRVY

Wyniki legnickich ogólniaków w rankingu liceów ogólnokształcących „Perspektywy 2023”

  • 207 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego
  • 622 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
  • 774 miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące im. im. Bohdana Ihora Antonycza z ukraińskim językiem nauczania

W rankingu „Perspektywy” licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Przeczytaj także

Nowe na stronie