Sala Królewska Akademii Rycerskiej w Legnicy ma dziś swoje urodziny

120 lat temu, 16 stycznia 1904 roku uczniowie, wykładowcy, władze miasta i prowincji wzięli udział w uroczystości otwarcia i poświęcenia nowej auli. Oddana do użytku 8 lat temu Sala Królewska Akademii Rycerskiej obchodzi dzisiaj swoje urodziny.

Sala Królewska została oddana do użytku 16 stycznia 1904 roku. Była to sala ceremonialna, w której odbywały się ważne wydarzenia związane z życiem szkoły. Wnętrze sali było bogato zdobione, z dominującymi elementami neobarokowymi.

W czasie uroczystości otwarcia w sali odsłonięto tablicę pamiątkową z napisem: „Ta sala została poświęcona Cesarzowi Wilhelmowi II, Królowi Prus”.

Sala Królewska Akademii Rycerskiej w Legnicy od 8 lat gości tu wykonawców Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat oraz Legnickiego Conversatorium Organowego.

W zeszłym roku w atmosferze mroku i ciszy zabrzmiała tu muzyka Patrycjusza Gruszeckiego. Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjęła utwory Bilsego w wykonaniu West Side Sinfonietty. Koncert chopinowski Zespołu Szkół Muzycznych został powtórzony z powodu dużego zainteresowania.

Sala Królewska jest jednym z najcenniejszych zabytków Legnicy.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie