REKLAMA

spot_img

Sceny z thrillera w Legnickim Polu. Udało się zajechać mu drogę

Policjanci z wydziału ruchu drogowego legnickiej komendy pełniąc służbę na terenie gminy Legnickie Pole, zauważyli kierującego toyotą, jadącego z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał, że kierujący na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km na godzinę miał na liczniku ponad 80.  

– Funkcjonariusz chcąc zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej, wyszedł na jezdnię i wydał sygnał do zatrzymania się. Kierujący gwałtownie zahamował, po czym zaczął zawracać na środku jezdni, zmuszając innych uczestników ruchu drogowego do nagłego hamowania i tym samym stwarzając zagrożenie – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.  

Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i podjęli pościg za kierującym. Ten kontynuował ucieczkę, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając realne zagrożenie na drodze. Po przejechaniu kilkuset metrów policjanci zajechali drogę uciekającemu i zatrzymali mężczyznę.

Po sprawdzeniu w systemach informacyjnych okazało się, że uciekający przed policją 38-letni mieszkaniec gminy Legnickie Pole ma sądowy zakaz kierowania i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaworze do odbycia kary 98 dni pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie