REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Sejm: Witek kontra Raczyński. Czudowska, Myrda i Szmajdzińska w starciu o Senat

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek będzie liderem listy PiS w okręgu legnicko-jeleniogórskim. Ogłosił to dziś prezes partii Jarosław Kaczyński. Jutro swoją jedynkę mają ogłosić Bezpartyjni Samorządowcy. Nieoficjalnie wiadomo, że liderem listy będzie prezydent Lubina Robert Raczyński, inicjator i założyciel ruchu BS.

Start Raczyńskiego to spory kłopot dla konkurencji. Obok marszałek Witek – to właśnie on jest najbardziej rozpoznawalny w regionie. Tym bardziej, że listę Koalicji Obywatelskiej otworzy Zofia Czernow z Jeleniej Góry, której nazwisko w Legnicy i okolicach mówi raczej niewiele.

Jedynką Nowej Lewicy będzie z kolei Arkadiusz Sikora, którego w regionie także można uznać za „noname”.

Dobrze znany jest z kolei „niezatapialny” Tadeusz Samborski, który otworzy listę koalicji PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni. Kandydatura 78-letniego polityka nie budzi jednak obaw konkurentów, budzi natomiast kontrowersje w samej koalicji.

Ostre starcie szykuje się także w wyborach do Senatu w okręgu legnickim. Dziś swoją kandydaturę w wyborach do wyższej izby parlamentu zarejestrował Tymoteusz Myrda, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, przewodniczący Bezpartyjnych Samorządowców. Wyzwanie niełatwe, bo jego konkurentkami będą Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, wystawiona przez Pakt Senacki oraz Dorota Czudowska z PiS.

Przeczytaj także

Nowe na stronie