REKLAMA

spot_img

Skazany za zabójstwo w Mołdawii okradał domy w Legnicy

42-letni obywatel Ukrainy i 37-letni obywatel Mołdawii zatrzymani zostali przez policję pod zarzutem kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie powiatu legnickiego. Jak się okazało byli członkami grupy przestępczej dopuszczającej się tego rodzaju przestępstw na terenie całego kraju. Mołdawianin był poszukiwany listem gończym za zabójstwo, pobicia, kradzieże i napady, za które w swoim kraju skazany został na 10 lat pozbawienia wolności.

– Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu legnickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali członków grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem na terenie całego kraju. 42-letni obywatel Ukrainy i 37-letni obywatel Mołdawii dokonali w ostatnim czasie kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych nie tylko na terenie powiatu legnickiego. Łupem mężczyzn padły m. in. pieniądze i wyroby jubilerskie. Straty osób pokrzywdzonych, jakie spowodowali swoim przestępczym procederem, to ponad 200 tys. zł – relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Obywatel Mołdawii legitymował się fałszywym dokumentem tożsamości. Legniccy funkcjonariusze ustalili jego prawdziwe dane. Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec obu mężczyzn trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sadem.

Przeczytaj także

Nowe na stronie