Skora zalała Urząd Gminy w Zagrodnie Przekroczone stany alarmowe rzek!

W związku ze spływem wód opadowo-roztopowych w dorzeczu Kaczawy przewiduje się dalsze wzrosty stanów ostrzegawczych i alarmowych. Stany alarmowe przekroczone zostały w rzekach Skora, Kaczawa i Czarna Woda.

Stany alarmowe przekroczone zostały w Kaczawa od Dunina do ujścia do Odry, Kaczawa górna do Dunina, Kaczawa od Dunina (bez górnej Skorej) do ujścia i Skorej.

Właśnie w Zagrodnie w Wigilię przepływająca przez gminę Skora wyrządziła duże szkody. Woda wdarła się do urzędu gminy.

– Gminny sztab kryzysowy oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej są w gotowości. Prosimy o czujność. W przypadku wszelkiego zagrożenia, należy podjąć kontakt z najbliższą jednostką OSP. Uważajcie na siebie i na bliskich – czytamy na facebookowym profilu Gminy Zagrodno.

–  Ze względu na wysoki stan wody rzeki Skory, w kulminacyjnym momencie wynoszący 222 cm, zauważono duży napływ wód gruntowych do piwnicy. Strażacy do godzin porannych za pomocą dodatkowej pompy wypompowywali wodę z zalanych pomieszczeń Urzędu Gminy Zagrodno – informują strażacy z OSP Zagrodno.

Ostrzeżenie alarmowe dotyczące wezbranych rzek, wydane przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu obowiązuje dziś 26 grudnia do godz. 15.00. Wszystko wskazuje na to, że wydany zostanie kolejny alert.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie