Ślimaczy się remont ul. Dworcowej. Wykonawca: zdążymy do świąt

Na koniec listopada br. prace budowlane na jednym ze strategicznych legnickich skrzyżowań miały zostać zakończone. Niestety, wykonawca nie wyrobił się. Kiedy inwestycja zostanie zakończona?

Przedstawiciele wrocławskiego Przedsiębiorstwa Transportowo-Budowlanego i rzecznik prezydenta Legnicy, Piotr Seifert, zgodnie obiecują: prace zakończą się w grudniu. Którego grudnia? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

Opóźnienie prac Zarząd Dróg Miejskich tłumaczy, jak zwykle – niespodziewanymi elementami infrastruktury znalezionymi pod ziemią oraz … pogodą. Tak czy siak, kierowcy jeszcze będą musieli się pomęczyć, bo ruch w okolicach dworca kolejowego jest poważnie utrudniony.

Z przebudową ul. Pocztowej wraz ze skrzyżowaniami z ulicami: Piastowską, Nową, Bramą Głogowską, Kartuską, Libana i Kolejową, bo tak brzmi pełna nazwa inwestycji, od samego początku były problemy. Pierwsze dwa przetargi zakończyły się niepowodzeniem. Trzeci przyniósł efekt dzięki korekcie budżetu miasta polegającej na dorzuceniu 5 mln zł.

W sumie inwestycja pochłonęła 22,5 mln zł. 5 mln zł z tej kwoty to dofinansowanie, jakie miasto otrzymało z rządowego programu Polski Ład. Zgodnie z umową podpisaną przez miasto z wykonawcą, prace miały zakończyć się w listopadzie.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie