spot_img

Śmigłowiec, drony, psy tropiące – akcja poszukiwania mieszkańca Kochlic nadal bezskuteczna

To już prawie dwa tygodnie od momentu, kiedy po raz ostatni rodzina miała kontakt z 67-letnim mieszkańcem Kochlic Zygmuntem Pajdą. Akcja poszukiwania mężczyzny trwa bez przerwy. Borą w niej udział policjanci z całego Dolnego Śląska oraz Komendy Głównej Policji, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Straży Leśnej.

Do poszukiwań wykorzystywany był policyjny śmigłowiec, drony wyposażone w kamery termowizyjne oraz  specjalnie wyszkolone psy tropiące wraz z przewodnikami. Niestety nie natrafiono na żaden ślad.

– Zygmunt Pajda ma 182 cm wzrostu, krótkie siwe włosy, otyłą budowę ciała. Mężczyzna ubrany był w bordowy sweter, czarną bluzę adidasa i szarą dresową bluzę zapinaną na zamek, będącą okryciem wierzchnim. Miał na sobie ciemne spodnie z guzikami na całej długości nogawek oraz czarne sportowe buty. Mężczyzna choruje na Alzheimera, ma kłopoty z pamięcią – przypomina zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

W przypadku zauważenia mężczyzny lub posiadania jakichkolwiek informacji, gdzie zaginiony może przebywać, policja prosi o natychmiastowy kontakt z najbliższą jednostką. Szczególnie ważne mogą okazać się informacje z poniedziałku 10 kwietnia 2023 roku z rejonu Kochlic.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie