spot_img

Sparing: Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 1:1

W pierwszym meczu okresu przygotowawczego do nowego sezonu, Miedź zremisowała z Zagłębiem 1:1. Spotkanie zostało rozegrane na boisku ośrodka treningowego w Lubinie.  

Mecz sparingowy z Zagłębiem Lubin stanowi dla Miedzi początek przygotowań do sezonu 2023/2024. Najbliższe rozgrywki, legniczanie rozpoczną z nowym szkoleniowcem. Zespół w I lidze poprowadzi Radosław Bella. Na mecz z Zagłębiem, Miedź wyszła w składzie: Abramowicz – Niewulis, Stanclik, Drygas, Kostka, Agbor, Mijusković, Hartherz, Lehaire, Tront Antonik.

Miedź rozpoczęła spotkanie od niecelnej główki Niewulisa. Piłka po jego strzale powędrowała nad poprzeczką gospodarzy. W 20. minucie swojej prowadzenie dla legniczan próbował wywalczyć Hartherz, jednak jego uderzenie obronił bramkarz Zagłębia, Weirauch. Przed przerwą, Miedź miała swoje szanse na zdobycie pierwszej bramki, jednak nieskuteczność w ofensywie zadecydowała o tym, że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę, legniczanie wybiegli w następującym zestawieniu: Chadała, Chuca, Stanclik, Drzazga, Obieta, Ciapa, Lewandowski (zawodnik testowany), Guzdek, Walczak (zawodnik testowany), Carolina, Hoogenhout.

W 46. minucie padł pierwszy gol. Bramkarza Miedzi pokonał Kruk i Zagłębie wyszło na prowadzenie. Chwilę później do wyrównania mógł doprowadzić Obieta lecz piłka nie trafiła do siatki. Wreszcie w 78. minucie bramkę dla legniczan zdobył Agbor. Zawodnik płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza Zagłębia.  

W kolejnym sparingu, Miedź zagra ze Śląskiem Wrocław.  

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie