REKLAMA

spot_img

Sprzątaczka okazała się złodziejką. Dwa lata okradała pracodawczynię!

Zatrudniona do sprzątania domu 50-latka regularnie okradała swoją pracodawczynię. W przeciągu dwóch lat ukradła nie mniej jak 150 tys. zł. Zatrzymana przez policjantów na gorącym uczynku kobieta przyznała się do winy.

W miniony piątek legniccy policjanci zatrzymali 50-letnią mieszkankę Prochowic, która pracując jako sprzątaczka w jednym z domów na terenie powiatu legnickiego kradła pieniądze. 

– Jak się okazało kobieta zatrudniona do sprzątania domu, od dwóch lat regularnie okradała swoją pracodawczynię. Majętna właścicielka domu, która posiadała dużo gotówki, już od dawna podejrzewała, że giną jej pieniądze. Zaczęła przypuszczać, że stać za tym może 50-latka, która przychodzi sprzątać jej posiadłość, jednak w żaden sposób nie mogła jej tego udowodnić – opowiada mł. asp. Anna Tersa z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Kobieta zdecydowała się wynająć firmę detektywistyczną, która założyła kamerę w jej domu. Wtedy prawda wyszła na jaw, a przypuszczenia kobiety się potwierdziły. O zdarzeniu powiadomiła policjantów, którzy natychmiast pojechali pod wskazany adres i zatrzymali na gorącym uczynku sprzątaczkę. Posiadała ona schowaną w rękawiczce gotówkę w kwocie prawie 8 tys. zł. 

– Nasi policjanci ustalili, że kobieta w przeciągu dwóch lat ukradła nie mniej niż 150 tys. zł. W mieszkaniu 50-latki policjanci znaleźli blisko 18 tys. zł. Kobieta usłyszała zarzuty kradzieży, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Anna Tersa.

Przeczytaj także

Nowe na stronie