Srebrny weekend w Legnicy. To warto zobaczyć

Rozpoczyna się kulminacja Legnickiego Festiwalu SREBRO. 5 i 6 maja Legnica zmieni się w europejską stolicę biżuterii artystycznej, a legnicki Rynek wypełni gwar rozmów międzynarodowego grona twórców, projektantów, teoretyków i miłośników tej gałęzi sztuki. Legnica od lat pozostaje wyjątkowym miejscem na mapie wydarzeń związanych z biżuterią autorską – Festiwal SREBRO cieszy się ponad czterdziestoletnią tradycją.

Warto wziąć udział w wydarzeniach kulminacji SREBRA – to wyjątkowa okazja do tego, aby poznać najnowsze trendy w projektowaniu biżuterii, wziąć udział w wernisażach, porozmawiać z artystami i doświadczyć atmosfery złotniczego święta.

Już dziś (piątek, 5 maja, godz. 18:00) odbędzie się otwarcie Festiwalu – tradycyjnie w holu Teatru Modrzejewskiej, a wieczór zwieńczy koncert jazzowy Piotr Rachoń Quartet w Art Cafe Modjeska. Biletem wstępu na koncert jest jedna z festiwalowych przypinek, którą można się „poczęstować” na którymś z wernisaży.

Emocje sięgną zenitu w sobotę (6 maja). Dzień rozpoczniemy od sesji popularnonaukowej Granice Sztuki Globalnej, odbędą się wernisaże z najważniejszym wydarzeniem na czele – galą rozdania nagród w 31. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej „Jakość”. Kto – spośród czterdziestu zakwalifikowanych do pokonkursowej wystawy artystów – sięgnie po najwyższy laur? Na zwycięzców czekają nagrody – finansowe, 5 kg srebra ufundowane przez KGHM S.A., kilogram bursztynu podarowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, vouchery od hotelu Qubus, a także liczne wyróżnienia od partnerów Festiwalu: Targów Inhorgenta z Monachium, Lost in Jewellery Magazine z Włoch, Galerii YES z Poznania, a także firm branżowych: PB Group, Hopea i Usługi Odlewnicze.

Nie zabraknie interesujących wydarzeń towarzyszących – odbędą się warsztaty biżuterii zero waste z artystą Arkiem Pasożytem oraz happening studentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którzy wcielą się w role żywych ekspozytorów biżuterii i przeprowadzą pewną ankietę…

Wstęp wolny.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Legnicki Festiwal SREBRO jest realizowany dzięki pomocy finansowej Prezydenta Miasta Legnicy i dofinansowaniu ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź.

(Źródło: Galeria sztuki w Legnicy)

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie