Stewardesy i stewardzi z Legnicy – z Ekonoma na pokłady samolotów?

Uczniowie Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy kształcący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali mieli okazję uczestniczyć w fascynującym kursie stewardessy i stewarda linii lotniczych.

Przez dwa dni uczniowie legnickiego Ekonoma intensywnie pracowali wykonując zadania, które są typowe dla personelu pokładowego. Mieli okazję korzystać z kamizelek ratunkowych, masek tlenowych, pasów bezpieczeństwa oraz wózków cateringowych, wypełnionych jedzeniem i napojami.

W ramach kursu odbył się briefing załogi, podczas którego sprawdzono dyscyplinę i rozdzielano obowiązki na pokładzie. Uczniowie wcielili się w rolę stewardów i stewardess, przyjmując pasażerów na pokład i przeprowadzając instruktaż procedur bezpieczeństwa. Kurs zakończył się egzaminem wewnętrznym, a uczestnicy otrzymali certyfikaty pod patronatem Polskiej Izby Turystyki.

Kurs został przeprowadzony przez doświadczonego wykładowcę akademickiego i stewarda linii lotniczych Norwegian Airlines Radosława Szafranowicza-Małozięcia, reprezentującego firmę szkoleniową Kadry Turystyki z Warszawy. Organizatorem wydarzenia była Agnieszka Filipienko.

Źródło: Urząd Miasta Legnicy/Zespół Szkół Ekonomicznych w Legnicy

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie