spot_img

Stosował różne techniki kamuflażu, zacierał ślady ale i tak wpadł

Mechanizm ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości 39-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego mógłby posłużyć jako scenariusz dobrego kryminału. Mężczyzna skutecznie unikał odbycia kary za siedem popełnionych przestępstw. Poszukiwany był listem gończym. Wpadł w mieszkaniu w Gliwicach, gdzie się przeprowadził, by zmylić śledczych.

Zmienił swój wygląd, używał numerów telefonów zarejestrowanych na inne osoby, w gliwickim mieszkaniu na drugim piętrze zainstalował linę, która miała mu umożliwić szybką ucieczkę przez okno.

– Prowadzone przez jaworskich policjantów działania operacyjne przy pomocy najnowszych technologii pozwoliły na odnalezienie tropu 39-latka, który doprowadził do mieszkania w Gliwicach. Choć mężczyzna był bardzo ostrożny w swoich działaniach, nie spodziewał się, że wychodząc z mieszkania w nocy, napotka czekających na niego stróżów prawa – mówi młodszy aspirant Tomasz Nowak z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.  

Poszukiwany został zatrzymany, a następnie doprowadzony do najbliższego aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie