spot_img

Strajk w MOPS i DPS nadal trwa. Zakończone o godz. 1.00 rozmowy będą dziś kontynuowane

Od dziś pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Domów Pomocy Społecznej w Legnicy mieli przystąpić do pracy. Tak się jednak nie stanie. Prezydent Tadeusz Krzakowski mówi, że treść ostatecznego porozumienia wymaga redakcyjnych poprawek, związkowcy nazywają to rozbieżnościami, które mają istotne znaczenie dla pracowników.  

Wydawało się, że kompromis osiągnięto już w środę.

– Po negocjacjach ze związkami zawodowymi działającymi w MOPS i DPS udało nam się wypracować rozwiązania, które będą bazą do podpisania porozumienia – napisał w środę na FB Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

– Dzisiaj doszło do porozumienia w sprawie podwyżek pracowników MOPS i DPS. Pan Prezydent nie znalazł tego rozwiązania w 2 lata, a nam się udało to zrobić w 48 godzin… – to fragment wpisu na FB radnej Karoliny Jaczewskiej – Szymkowiak z Koalicji Obywatelskiej.

– Strona związkowa podpisała porozumienie, ale musi ono zostać jeszcze formalnie zatwierdzone. W piątek strajk zostanie zakończony – mówił nam Piotr Seifert, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Legnicy. Pisaliśmy o tym tutaj.

– Pomimo ustaleń zawartych w protokole z dnia 1 marca występują rozbieżności stron dotyczące szczegółów ich realizacji, które mają istotne znaczenie dla pracowników.

W trybie pilnym ogłaszamy zebranie członków Komisji Międzyzakładowej – 3 marca godz. 10.00 MOPS ul. Chojnowska – to opublikowane dziś stanowisko „S” w legnickim  MOPS.

Ostatecznego kompromisu – jak się okazuje – nadal brak. Prezydent mówi o konieczności wprowadzenia redakcyjnych poprawek do treści porozumienia, NSZZ „Solidarność” w MOPS o rozbieżnościach istotnych dla pracowników. Zakończone o godz. 1.00 rozmowy będą dziś kontynuowane.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie