Strata punktów i tylko remis na zakończenie roku

W meczu 19. kolejki I ligi, Miedź zremisowała na własnym stadionie z Bruk-Betem 2:2. Tym samym, legniczanie zakończyli 2023 rok na ósmym miejscu w tabeli.

Spotkanie pomiędzy Miedzią a Bruk-Betem zapowiadało się niezwykle ciekawie. Oba zespoły po cichu liczą na awans do Ekstraklasy. Przed poniedziałkowym meczem, drużyny dzieliły tylko dwa punkty w tabeli.

Już od początku spotkania, zespoły stwarzały okazje do zdobycia bramki. Miedź próbowała szybko zaskoczyć gości i wyjść szybko na prowadzenie. Swoich szans próbowali Kostka i Michalik. W 20. minucie świetną okazję miał Drygas, jednak piłka po jego strzale głową, trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Loskę. Legniczanie cieszyli się z prowadzenia już 7 minut później. Do głosu znowu doszedł Kamil Drygas, który skierował piłkę do pustej bramki.

Drygas był w tym spotkaniu niezwykle aktywny. W 55. minucie podwyższył on wynik na 2:0 dla Miedzi. Mimo, że w  drugiej odsłonię to gospodarze kontrolowali przebieg meczu i stwarzali więcej sytuacji bramkowych, to jednak drużyna z Niecieczy strzeliła w końcówce bramkę kontaktową. W 83. minucie do siatki trafił Jakubik. Prawdziwy dramat rozegrał się ostatnich minutach spotkania. Goście doprowadzili do remisu i Miedź musiała się pogodzić z kolejną stratą punktów w końcówce meczu.

W meczu 19. kolejki I ligi, Miedź zremisowała na własnym stadionie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 2:2. Był to ostatni mecz legniczan w tym roku. Podopieczni Radosława Belli zajmują obecnie ósme miejsce w tabeli. Rozgrywki I ligi zostaną wznowione w lutym.