REKLAMA

spot_img

Świąteczne iluminacje! Kiedy rozbłyśnie Legnica?

Będzie skromniej niż przed rokiem, ale świątecznych akcentów w Legnicy nie zabraknie. Dziesięciometrowa choinka na legnickim Rynku, Mikołaj na motorze przed fontanną Neptuna, piękna dama na placu Powstańców Wielkopolskich oraz kareta z reniferami – to tylko część świątecznych iluminacji, które tradycyjnie rozbłysną w mikołajki 6 grudnia.

– W tym roku jesteśmy zmuszeni do ograniczenia wydatków na świąteczne ozdoby. Wysokie ceny prądu i szalejąca inflacja powodują, że musimy szukać oszczędności, gdzie się da. Mimo niełatwej sytuacji finansowej nie chcemy jednak rozczarować szczególnie najmłodszych mieszkańców Legnicy i zrobimy wszystko, aby chociaż serce naszego miasta wyglądało w te święta pięknie. Na pewno nie zabraknie choinki i kilku innych uwielbianych przez Was iluminacji – tłumaczy na FB Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Ozdobione będą też platany przed Filipkiem przy ulicy Najświętszej Marii Panny. Obecnie sprawdzany jest stan techniczny iluminacji, trwają naprawy i uzupełnianie świątecznych atrakcji.

Przeczytaj także

Nowe na stronie