Szpital w Złotoryi ma pierwszy w Polsce ambulans elektryczny!

Jest nowoczesny, bezpieczny i przede wszystkim na prąd. To pierwsza w Polsce w pełni elektryczna karetka na wyposażeniu placówki szpitalnej. Pojazd marki Mercedes-Benz wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, m.in. defibrylator, respirator, instalacje tlenową, krzesło kardiologiczne i specjalne nosze. Przeznaczony jest do transportu i podstawowego monitorowania stanu pacjentów podczas jazdy.

Ambulans musi zapewnić bezpieczny i szybki transport pacjentów pomiędzy placówkami, np. do szpitala o wyższym stopniu referencyjności, a także do i z miejsca zamieszkania, jeśli wymaga tego ich stan zdrowia. Dzięki nowoczesnemu pojazdowi transport będzie odbywał się w komfortowych warunkach, w asyście ratowników medycznych, zgodnie z najwyższymi standardami opieki – zapowiedział Maciej Leszkowicz, Prezes Szpitala Powiatowego w Złotoryi

Pojazd posiada silnik elektryczny o mocy 85kW, co zapewnia ok. 300 km nieprzerwanej jazdy. Dzięki zainstalowaniu dwóch jednostek sterujących zasilanie wyposażenia jest oddzielone od zasilania pojazdu. W ten sposób dostępność urządzeń medycznych jest niezależna od akumulatora karetki. Użytkowanie takiej karetki jest również bardziej ekonomiczne w porównaniu do ambulansu spalinowego – koszt ładowania jest niższy niż średni koszt tankowania na stacji benzynowej.

To pierwsza w Polsce w pełni elektryczna karetka na wyposażeniu placówki szpitalnej.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie