Tadeusz Krzakowski otrzymał poparcie od partii, której kiedyś się wyrzekł

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski jeszcze nie ogłosił oficjalnie, że będzie się ubiegać o kolejną kadencję, ale już otrzymał polityczne wsparcie od Nowej Lewicy.

W środę Dolnośląska Rada Wojewódzka Nowej Lewicy podjęła uchwałę o poparciu w kwietniowych wyborach prezydenckich Jacka Sutryka we Wrocławiu, Beaty Moskal-Słaniewskiej w Świdnicy, Rafaela Rokaszewicza w Głogowie i Tadeusza Krzakowskiego w Legnicy.

„Kandydaci i kandydatki Lewicy będą ubiegać się o mandaty radnych miejskich w komitetach Lewicy i środowisk samorządowych skupionych wokół wyżej wymienionych kandydatek i kandydatów na prezydentów. Zapraszamy też do wspólnego startu kolejne partie Koalicji 15 października, oraz aktywistów i aktywistki samorządowe. Działamy na rzecz naszych lokalnych społeczności i wierzymy, że takie szerokie koalicje lewicy i innych partii demokratycznej koalicji, oraz sprawdzonych samorządowców są najlepszą receptą na rozwój naszych lokalnych wspólnot” – czytamy w komunikacie Nowej Legnicy.

Poparcie Nowej Lewicy (partia powstała z połączenia SLD i Wiosny) dla Tadeusza Krzakowskiego jest sporym zaskoczeniem. Przypomnijmy, że w 2018 r. SLD wystawiło w wyborach prezydenckich swojego kandydata, Michała Huzarskiego, wielkiego antagonistę Krzakowskiego. Doszło nawet do tego, że w drugiej turze Huzarski poparł kandydata Koalicji Obywatelskiej, Jarosława Rabczenkę.

Rządzący Legnicą od 2002 r. Krzakowski polityczną karierę rozpoczynał właśnie w SLD. Z czasem jednak poróżnił się z partią i zaczął budować własny obóz polityczny. Kolejne wyborcze sukcesy odnosił pod własnym szyldem własnego komitetu. Z listy członków SLD został wykreślony, a legniccy działacze tego ugrupowania do dziś nie mają z nim po drodze.

Co ciekawe, Krzakowski nie ogłosił jeszcze startu w wyborach. Wiadomo za to już, że za rywali będzie miał Macieja Kupaja (Koalicja Obywatelska) i Bartłomieja Rodaka (komitet społeczny).

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie