Tak zmasakrowano drzewa w Legnicy. Właściciel za to odpowie!

Jeśli miał to być wiosenny zabieg pielęgnacyjny, to ktoś poszedł zdecydowanie za daleko. W sprawie ogołoconych drzew przy ul. Wałbrzyskiej w Legnicy interweniowała radna Karolina Jaczewska-Szymkowiak. Wszczęte zostanie postępowanie administracyjne, którego celem będzie nałożenie kary finansowej na właściciela nieruchomości.

– Odpowiedź, którą otrzymałam od wiceprezydent Zienkiewicz potwierdziła, że tego typu przecinka jest nielegalna. Takich ogłowionych drzew w mieście mamy na pewno więcej. Róbcie zdjęcia i wysyłajcie do mnie. Będę interweniowała – pisze na Facebooku Karolina Jaczewska-Szymkowiak, radna Rady Miejskiej Legnicy.

Prace w obrębie korony drzewa nie mogą prowadzić do usunięcia gałęzi w wymiarze przekraczającym 30 proc. korony, która rozwinęła się w całym okresie rozwoju drzewa, chyba że mają na celu: usunięcie gałęzi obumarłych lub nadłamanych, utrzymywanie uformowanego kształtu korony drzewa lub wykonanie specjalistycznego zabiegu w celu przywróceniu statyki drzewa – przepisy ustawy o ochronie przyrody cytuje w odpowiedzi na interwencję radnej – Jadwiga Zienkiewicz, wiceprezydent Legnicy.

Wszczęte zostanie postępowanie administracyjne, którego celem będzie wymierzenia kary pieniężnej za zniszczenie drzew przy ul. Wałbrzyskiej w Legnicy. Odpowiedzialność poniesie właściciel albo zarządca nieruchomości.

spot_img

Przeczytaj także

spot_img
Reklamaspot_img

Nowe na stronie