Takiego odzewu się nie spodziewali. Fantastyczna reakcja mieszkańców

Dziś po każdej mszy św. odprawionej w kościele Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Tulipanowej w Legnicy oraz w Nowej Wsi Legnickiej odbywać się będzie kiermasz domowych wypieków. Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony zostanie na pomoc Gosi Stawiarz, druhny OSP Raczkowa, mamy i żony, która walczy z nowotworem.

Akcję organizuje stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś” pod hasłem z „Strażaczka Pogoni Raczka”. Odzew mieszkańców na prośbę o wypieki przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Blachy ciast wypełniły wczoraj świetlicę w Nowej Wsi Legnickiej.

– To co się dzisiaj wydarzyło przeszło najśmielsze oczekiwania. Sami zobaczcie. Na zdjęciach widać jak wiele miłości, empatii i wyrozumiałości jest wokół nas. Każde ciasteczko to kawałek Waszego serca – czytamy na FB.

Dziś ciasta będzie można kupić po mszach świętych. Eucharystia w Nowej Wsi Legnickiej odbędzie się o godz. 10.00, a w Legnicy przy ul. Tulipanowej o 8:00, 11:30, 13:00 i 18:00 – kościół p.w. M.B.Cz. – Osiedle Sienkiewicza.

– Na pewno będziemy po porannych mszach, jeśli chodzi o popołudniowe to zależy od tego czy jeszcze będziemy mieli co Wam – piszą organizatorzy akcji.

Kolejna akcja charytatywna dla Gosi już 2 kwietnia. Wielkanocny Jarmark Charytatywny odbędzie się w Legnickim Polu.

Przeczytaj także

Nowe na stronie