REKLAMA

spot_img

Tego jeszcze nie było! Retro Games na legnickim dworcu

Retro Stacja – to propozycja dla wszystkich fanów gier retro oraz tych, którzy chcieliby dopiero rozpocząć sentymentalną podróż do świata retro konsol z lat z lat 80. i 90. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja na legnickim dworcu PKP.

Imprezy z cyklu Retro Games cieszą się dużym zainteresowaniem legniczan. Podobnie, jak gry retro, które przeżywają właśnie swój renesans.

– Retro gry stają się coraz popularniejsze. Dlaczego? Decyduje o tym chyba nostalgia. Moje pokolenie, dziś 35-40 latków może sobie w końcu pozwolić na kupno gier czy konsol, do których wzdychało w dzieciństwie i które z wypiekami na twarzy oglądało w niemieckich katalogach – mówi Piotr Stachura z Laboratorium Retro Komputerów i Gier, jeden ze współorganizatorów sobotniej imprezy w Legnicy.

Jak się okazuje te stare gry pociągają nie tylko panów 35+. Chętnie sięgają po nie także nastolatkowie.

– Moi synowie, którzy dziś mają 14 i 16 lat chętnie siadają do starych konsol, choć są wyprodukowane w zupełnie innych technologiach niż dzisiejsze: 16 kolorów na krzyż i rozdzielczość, jak w starym telefonie. Moim zdaniem w wielu obszarach mają one przewagę nad tymi współczesnymi. Nie absorbują tak, że człowiek „ginie”. Można pograć godzinę i bez problemu wyłączyć komputer – dodaje Piotr Stachura.

Kto nie wie lub nie pamięta, jak to działa – może to sprawdzić już w najbliższą sobotę na legnickim dworcu PKP. Stacja Legnica stratuje o godz. 11.00 w Stacji Kultura naprzeciwko kas biletowych.

Nie ma biletów, ani wpisowego, ale jest dobrowolna wpłata, bo dochód z imprezy przeznaczony zostanie na zakup wyposażenia placu zabaw Domu Dziennego Pobytu przy ul. Kubusia Puchatka w Legnicy.

Retro Games potrwa go godz. 17.00

Organizatorami Retro Stacji Legnica są: Laboratorium Retro Komputerów i Gier, Pykam w Retro, Fixel Serwis Konsol i Komputerów oraz Stowarzyszenie „Dar Losu”.

Przeczytaj także

Nowe na stronie