Telefony, karty do bankomatu, laptop, a nawet dron wśród zgub legniczan

Około 600 – 700 przedmiotów trafia w ciągu roku do legnickiego biura rzeczy znalezionych. Na półkach w ostatnich latach dominuje elektronika, ale zdarzają się także torebki, pleckami i torby.

Obecnie w biurze rzeczy znalezionych dominują telefony, oraz częściej pojawiają się np. karty bankomatowe. Na pólkach magazynu znajdują się także laptopy, słuchawki bezprzewodowe, a nawet dron.

– W ciągu roku trafia do nas 600 – 700 przedmiotów głównie z Kolei Dolnośląskich i policji. Udaje się znaleźć tylko 2 – 3 proc. właścicieli przedmiotów – informuje Bogdan Foremniak, kierownik Referatu Egzekucji, Biura Rzeczy Znalezionych.

Kluczowy jest pierwszy miesiąc, kiedy zguba trafi do Urzędu. Jeśli w tym czasie właściciel nie zapuka do biura to wówczas szanse na to, że przedmiot trafi w ręce właściciela zdecydowanie maleją. Zasada jest prosta, jeśli w ciągu dwóch lat nikt po znalezione przedmioty się nie zgłosi przechodzą one na własność gminy, a następnie podejmowana jest decyzja czy przedmioty są na tyle wartościowe, aby wystawić je na publiczną licytację.

Jak odebrać swoją własność?

Jeśli tylko przedmiot, który zgubiliśmy trafi do biura rzeczy znalezionych, możemy go odebrać, jeśli będziemy w stanie udowodnić, że należał do nas. Dlatego podczas wizyty w biurze powinniśmy przedstawić dowód własności (np. dowód zakupu). Jeśli go nie mamy to będziemy musieli dokładnie go opisać oraz podać jego cechy szczególne.

Biuro Rzeczy Znalezionych działa w Urzędzie Miasta od 2001 roku. Znajduje się na pierwszym piętrze Ratusza, pok.119, tel. 76 72 12 203.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie