REKLAMA

spot_img

To 29-letni legniczanin groził bronią w Galerii Piastów! Trafił do aresztu [FILM]

Mimo, że się ukrywał i często zmieniał miejsce pobytu policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który 22 kwietnia dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów Galerii Piastów w Legnicy. Sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna usiłujący ukraść buty i okulary w jednym ze sklepów w Galerii Piastów w Legnicy został zauważony przez pracowników ochrony. Podczas próby zatrzymania odrzucił ukradzione rzeczy i wyciągnął przedmiot przypominający broń, który skierował w kierunku pracowników ochrony. Wówczas nie udało się go zatrzymać, ale udało się ustalić jego tożsamość. Policja od razu rozpoczęła poszukiwania sprawcy.

– Mężczyzna nie przebywał pod adresem zameldowania, często zmieniał miejsca pobytu i jego zatrzymanie było utrudnione. Kolejny ustalony przez funkcjonariuszy adres, tym razem w dzielnicy Fabrycznej, okazał się właściwym tropem. Poszukiwany 29-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Jak się okazało mężczyzna ma na koncie znacznie więcej.

Policjanci ustalili, że mężczyzna kilka dni temu uderzył byłą partnerkę i groził jej pozbawieniem życia. Ponadto okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Legnicy, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych w warunkach tzw. recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 15 pozbawienia wolności. Ponadto prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował areszt na okres trzech miesięcy.

Przeczytaj także

Nowe na stronie