To już pewne. Ekranów akustycznych przy skateparku nie będzie

Legnicki Ratusz nie widzi potrzeby instalacji przy skateparku ekranów akustycznych. Mimo że wkrótce tuż obok obiektu przebiegać będzie miejska obwodnica.

Temat postawienia ekranów przy ul. Cynkowej nie jest nowy. Głośno upominają się o nie w sieci użytkownicy skateparku, a także właściciele pobliskich ogródków działkowych. – Ekranów akustycznych jednak nie będzie – dowiedział się w urzędzie miasta radny Andrzej Lorenc.

Radny zwrócił się do prezydenta Tadeusza Krzakowskiego w ramach interpelacji o możliwość zakupu i montażu 3-4 ekranów akustycznych oddzielających rondo znajdujące się kilka metrów od skateparku. Zaproponował też ozdobienie ich grafitti przez użytkowników skateparku.

– Montaż ekranów akustycznych zmniejszy ilość spalin, jak i hałasu, co z pewnością przyczyni się do komfortowego wypoczynku i uprawiania sportu na rolkach. Możliwość zamieszczenia autorskiego grafitti pozwoli lepiej utożsamiać się użytkownikom ze skateparkiem i doda charakteru temu miejscu – w taki sposób uzasadnił swój wniosek.

Wiceprezydent Jadwiga Zienkiewicz poinformowała już radnego, że ekranów akustycznych przy Cynkowej nie ma w planach. Dobra wiadomość jest taka, że może kiedyś będą. Tyle że najwcześniej za kilkanaście miesięcy.

– Po upływie 12 miesięcy od zakończenia realizacji całego zadania przeprowadzona zostanie analiza w celu porównania wielkości prognozowanego poziomu hałasu z rzeczywistym oddziaływaniem – informuje Jadwiga Zienkiewicz.

Przeczytaj także

Nowe na stronie