REKLAMA

spot_img

To miejsce wskazali mieszkańcy. Już po paru minutach sypnęły się mandaty za prędkość

Legniccy policjanci stanęli z radarem w miejscu, które mieszkańcy Krzywej w powiecie legnickim wskazali na Krajowej Mapie Zagrożeń. Już po paru minutach zatrzymali pierwszych drogowych piratów. Rekordzista przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h.

– 28-letniemu mieszkańcowi Chojnowa zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy za poruszanie się w terenie zabudowanym z prędkości 122 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h. Na kierowcę nałożono również mandat karny w wysokości 2500 złotych, a na jego konto dodatkowo wpłynęło 15 punktów karnych – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policjanci zachęcają do korzystania z  internetowej aplikacji: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.  – Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję – apelują policjanci.

Przeczytaj także

Nowe na stronie