REKLAMA

spot_img

To morderstwo wstrząsnęło Legnicą! Jest akt oskarżenia

Wiele wskazywało na to, że były to zwłoki dziecka. Sekcja zwłok wykazała, że ofiara to kobieta w wieku 67 lat. Ciało, na które natknęły się bawiące się w okolicy dzieci znalezione zostało 13 maja 2023 roku. Było w zaawansowanym stanie rozkładu.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratora Rejonowa w Legnicy. Ustalono, że sprawcami bestialskiego mordu byli Łukasz C. i Małgorzata N. Pozbawione głowy i rąk, zawinięte w pościel ciało, znaleziono w okolicach u. Konduktorskiej w Legnicy.

– Zarówno Łukasz C., jak i Małgorzata N. mordując kobietę byli całkowicie poczytalni. Potwierdzili to biegli psychiatrzy. Łukasz C. nie przyznaje się do winy. Małgorzata N. oskarżona o zbezczeszczenie zwłok i pomoc w zacieraniu śladów zbrodni twierdzi, że została do tego zmuszona – mówi prokurator Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

W 2022 roku Sąd Rejonowy w Legnicy wydał Łukaszowie N. zakaz zbliżania się do 67-letniej kobiety. Mimo to mieszkał u niej od wielu miesięcy.

28-letni Łukasz C. został oskarżony, o to, że w okresie między 24, a 28 kwietnia, działając w zamiarze bezpośrednim, pozbawił życia 67-letnią kobietę w ten sposób, że uderzył ją w twarz, w wyniku czego upadła na podłogę, a potem ja udusił. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

– Małgorzata N. w bliżej nieustalonym czasie w okresie między 28 kwietnia a 2 maja 2023 roku zacierając ze sprawcą zabójstwa ślady zbrodni, pomagała mu w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Robiła to, usuwając z miejsca przestępstwa ubrania, w których w ostatnich dniach życia widziana była pokrzywdzona oraz rzeczy, które miał na sobie Łukasz C. w czasie popełniania zbrodni i narzędzia, którymi dokonał dekapitacji zwłok (oddzielenie głowy od reszty ciała, przyp. red.). Kobieta uczestniczyła również w ukryciu zwłok. Grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Liliana Łukasiewicz.

Przeczytaj także

Nowe na stronie