To oni mają rządzić Dolnym Śląskiem. Jest wśród nich polityk z Legnicy!

Koalicja Obywatelska będzie współrządzić województwem dolnośląskim z Trzecią Drogą. Nowa koalicja zmaterializuje się na pierwszej, majowej sesji sejmiku dolnośląskiego. Marszałkiem ma zostać Michał Jaros.

Wrocławski poseł Michał Jaros na stanowisko marszałka województwa dolnośląskiego ma już rekomendację zarządu regionu Platformy Obywatelskiej. To że zda mandat poselski i obejmie stanowisko marszałka jest więc już niemal pewne.

Kto jeszcze wejdzie w skład zarządu województwa?

Na pewno Jarosław Rabczenko. Legniczanin zostanie wicemarszałkiem – w zarządzie będzie odpowiadał za kulturę, sport, turystykę i promocję województwa. W niedawnych wyborach Rabczenko uzyskał najlepszy wynik w okręgu – zagłosowało na niego 21 480 osób.

Jarosław Rabczenko na sesji rady miejskiej. Fot. redakcja

45-latek przez dwie poprzednie kadencje zasiadał w legnickiej radzie miejskiej. W latach 2018-2021 był jej przewodniczącym. W 2014 i 2018 r. ubiegał się w Legnicy o prezydenturę. Za każdym razem przegrywał jednak w drugiej turze z Tadeuszem Krzakowskim. Teraz będzie jedną z najważniejszych osób na Dolnym Śląsku.

Nieoficjalnie wiadomo, że w zarządzie województwa mają się znaleźć również Wojciech Bochnak – sejmikowy radny KO, były wiceprezes piłkarskiego Śląska Wrocław i wójt podwrocławskich Kondratowic oraz Renata Granowska, w poprzedniej kadencji – wiceprezydent Wrocławia.

Jedno stanowisko dla Trzeciej Drogi

Piąte miejsce w zarządzie przypadnie Trzeciej Drodze. Coraz głośniej mówi się o Pawle Gancarzu, który właśnie zdobył mandat w sejmiku. Tyle że on musiałby zrezygnować ze stołka wiceministra infrastruktury. W rozmowie z portalem TuWroclaw.com, polityk PSL nie wykluczył jednak takiego scenariusza.

Przeczytaj także

Nowe na stronie