To stanowisko w urzędzie miasta jest nieobsadzone od miesięcy

Prezydent Legnicy ma problem z obsadzeniem stanowiska Miejskiego Konserwatora Zabytków. Drugi już konkurs zakończył się niepowodzeniem.

Po tym, jak na emeryturę przeszła odpowiadająca za legnickie zabytki przez wiele lat, Maria Tyzenhaus, legnicki magistrat wciąż nie mam jej następcy.  Kandydatów zapewne nie zachęca fakt, że do wzięcia jest tylko pół etatu.

Pierwszy konkurs prezydent miasta rozpisał we wrześniu ub. roku. Został unieważniony, bo nikt do niego nie stanął. W magistracie liczyli, że za drugim podejście będzie inaczej i odpowiedni kandydat ostatecznie się znajdzie.

Niestety. Drugi konkurs również nie wyłonił urzędnika odpowiedzialnego za legnickie zabytki. Tym razem kandydat był, tyle że, jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie urzędu miasta „nie spełnił oczekiwań pracodawcy”.

Jakie kwalifikacje musi mieć dobry kandydat na Miejskiego Konserwatora Zabytków? Przede wszystkim posiadać dyplom magisterski w jednej z dziedzin związanych z ochroną zabytków oraz co najmniej pięcioletni staż pracy w tym zakresie. Wymagana jest również wiedza nt. funkcjonowania administracji publicznej oraz przepisów dotyczących ochrony zabytków i opieki nad zabytkami.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie