Tragiczne wyniki legnickich szkół średnich. Najlepsza dopiero na 250. miejscu w kraju

“Perspektywy” opublikowały właśnie ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Fatalnie wypada w nim Legnica. Także w zestawieniu dolnośląskim wypadamy bardzo blado.

Ranking przygotowany został po raz 26. W tegorocznej edycji przeanalizowane zostały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do rankingu (szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej).

Licea  

Najlepszym ogólniakiem w Legnicy – po raz kolejny – okazało się II Liceum Ogólnokształcące. Szkoła uplasowała się jednak dopiero na 250 miejscu w rankingu „Pespektyw”, co daje jej 16 miejsce na Dolnym Śląsku (dla porównania I LO w Lubinie zajęło 214 w kraju i 14. na Dolnym śląsku)

Poza pierwszą „pięćsetką” liceów znalazło się I LO w Legnicy. Szkoła zajęła 515 miejsce w Polsce i 33 na Dolnym Śląsku.

W rankingu dolnośląskim znalazły się także Akademickie Liceum Ogólnokształcące (68. miejsce na Dolnym Śląsku) oraz V LO im. Jana Heweliusza(83. miejsce).

Technika

W zestawieniu 500 najlepszych techników – znalazła się tylko jedna szkoła. To Technikum nr 2 im. Stefana Żeromskiego czyli legnicki „Ekonom”. Sklasyfikowany został na 338 miejscu.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie