„Truposz” z osiedla Sienkiewicza w Legnicy zachwycił polskich internautów

Legnicka pisarka Monika T. Janowska została laureatką plebiscytu „Książki Roku 2023″, organizowanego już po raz 15. przez redakcję serwisu Granice.pl. Książka legniczanki „Truposz za potwierdzeniem odbioru” otrzymała nagrodę internautów w kategorii komedia kryminalna.

O uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie „Książki Roku 2023″ rywalizowała prawie 100 książek wydanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Kurierka na tropie mordercy. FOT. GRANICE.PL

„Truposza za potwierdzeniem odbioru” za najlepszą książkę roku uznali internauci.

Wynika z niej, że nie warto zadzierać z kurierami. A przynajmniej nie z tymi, którzy swoją pracę zaczynają od… uwikłania się w sprawę o morderstwo!

Główną bohaterką książki jest Krzysztofa. Do tej pory szczęśliwa matka i spełniona żona, której życie rozsypuje się jak domek z kart za sprawą niefortunnego zdarzenia w czasie urlopu. W efekcie jej mąż się wyprowadza, zabiera ze sobą pralkę, a wnosi o rozwód. Jakby nieszczęść było mało, do rodzinnego domu wprowadzają się – by wesprzeć porzuconą Krzysię – jej matka oraz eksteściowa.

Akcja książki rozgrywa się na legnickim osiedlu Sienkiewicza, o czym informują na Facebooku mieszkańcy tej części Legnicy.

Monika T. Janowska, legniczanka od urodzenia, debiutowała w 2011 roku powieścią” Gra o pałac”. Kolejna książka – „Zawracanie głowy” – trafiła do rąk czytelników w 2013 roku. Natomiast w 2017 roku została wydana trzecia powieść autorki, pt. ”Połknąć żabę”. O swojej pisarskiej przygodzie mówi tak: „Zaczęłam w wieku dziesięciu lat i od tego czasu właściwie już zawsze pisałam. Najpierw były to bajki, później opowiadania, aż w końcu zrobiło mi się ciasno w tych formach i postanowiłam napisać książkę”.

(źródło: lubimyczytać.pl. granioce.pl)

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie