REKLAMA

spot_img

„Trzeźwy poranek” w Legnicy – zatrzymano trzech kierowców

W poniedziałek, w ramach działań „Trzeźwy Poranek”, legniccy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących na ternie Legnicy i powiatu legnickiego. Zatrzymano trzech kierowców, którzy prowadzili auto po spożyciu alkoholu.

Choć większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, jak duże zagrożenie stwarza amator mocnych trunków za kierownicą, policjanci nadal mają do czynienia z kierującymi, którzy lekceważą przepisy w tym zakresie. W społeczeństwie wciąż funkcjonują mity co do ilości alkoholu jaką można wypić poprzedniego wieczoru, by następnego dnia wsiąść za kółko.

– Apelujemy o rozsądek i rozwagę. Pamiętajmy, że osobie pod wpływem alkoholu lub narkotyków w znacznym stopniu pogarsza się ostrość widzenia i ocena odległości, następuje także opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji i błędna ocena własnych możliwości. Miejmy świadomość, że nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu na drodze a nie tylko dla siebie samego – mówi kom. Jagoda Ekiert.

W czasie kontroli funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy wiedli za kółko będąc pod wpływem i po spożyciu alkoholu.

Przeczytaj także

Nowe na stronie