Trzy dolnośląskie atrakcje turystyczne nominowane do „Cudów Polski 2024”

Organizatorem plebiscytu jest magazyn “National Geographic Traveler”. Jego celem jest promowanie podróży po kraju i odkrywanie prawdziwych perełek, także tych z najbliższego sąsiedztwa. 

Nominowanych zostało w sumie 48 miejsc – po trzy z każdego województwa.

– W ubiegłym roku w naszym plebiscycie wzięło udział ponad 120 tys. osób. To pokazuje, jak bliskie sercom Polek i Polaków są mniej znane miejsca w Polsce. Wierzymy, że w tym roku – wraz z 48 nowymi kandydatami na nowe cuda Polski – zachęcimy jeszcze więcej osób nie tylko do poparcia pereł swojego regionu, ale również do odwiedzenia mniej sobie znanych części naszego kraju – powiedział Łukasz Załuski, redaktor naczelny “National Geographic Polska”.

Głosowanie w plebiscycie potrwa do 5 czerwca, a jego wyniki zostaną ogłoszone pięć dni później. Internauci mogą wybierać swoich faworytów poprzez dedykowaną stronę internetową. Zwycięzca z każdego województwa może być tylko jeden.

Zagłosuj tutaj

Dolnośląskie nominacje

Miasto Krzywej Wieży

FOT. URZĄD MIASTA W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

Ząbkowice Śląskie to jedyne miejsce w Polsce, gdzie znajduje się Krzywa Wieża, do której można wejść, zwiedzić jej wnętrze oraz wejść na samą górę, na dach, skąd rozpościera się zapierający dech widok. Przy dobrej widoczności można dostrzec Twierdzę Srebrną Górę, Śnieżnik a nawet Śnieżkę.

Twierdza Srebrna Góra

FOT. forty.pl/twierdza/historia/

Jest obiektem unikatowym w skali całej Europy. I to nie tylko dlatego, że jest największą górską fortyfikacją na Starym Kontynencie. Twierdza Srebrna Góra to ciekawa, wielowątkowa historia sięgająca XVIII wieku, ale i II wojny światowej, to niesamowite górskie widoki, to miejsce, w którym całe rodziny mogą spędzić wyjątkowo czas.

Pałac Marianny Orańskiej

Fot. URZĄD GMINY W KAMIEŃCU ZĄBKOWICKIM

Perła neogotyckiej architektury w Kamieńcu Ząbkowickim, usytuowana na wzgórzu i otoczona przepięknym kompleksem parkowym, gdzie królewna niderlandzka spędziła wiele lat swojego życia. Do dziś budowla imponuje swoją okazałością i kunsztem wykonania pomimo tego, że wiele jej elementów znajduje się w innych zakątkach Polski.

Przeczytaj także

Nowe na stronie