Tu znajdą dach nad głową ofiary przemocy domowej. Dom Matki i Dziecka gotowy

Z poślizgiem, ale się udało. Dokonano właśnie odbiorów końcowych w Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem przy ul. Przemysłowej w Legnicy. Trwa wyposażanie wnętrza w meble i inne niezbędny sprzęty tak, aby obiekt jeszcze w tym roku mógł przyjąć pierwsze osoby, które w nim zamieszkają.

W obiekcie o powierzchni użytkowej ok. 970 metrów kw. znajdzie się 17 pokoi mieszkalnych przeznaczonych dla matek z dziećmi (jeden przystosowany dla osób niepełnosprawnych), dwie świetlice, pokój terapii, pokój psychologa, wózkownia i winda, stołówka z zapleczem kuchennym, pomieszczenia administracyjne dla pracowników, sanitariaty, pomieszczenia gospodarcze i techniczne.  

Obiekt przy ul. Przemysłowej 5 składać się będzie z dwóch brył: parterowej o kształcie trójkąta i trzykondygnacyjnej prostopadłościennej, połączonej z istniejącym budynkiem Schroniska dla Bezdomnych i Domu Samotnej Matki z Dzieckiem.

Koszt inwestycji wyniesie 7 mln 838 tys. zł. Legnica otrzymała na ten cel dofinansowanie rządowe w wysokości 1,2 mln zł. 

Pierwotny termin zakończenia inwestycji planowany był na marzec 2023 r.

Domem zarządza Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Legnicy.

Schronisko dla Bezdomnych i Dom Samotnej Matki z Dzieckiem
59-220 Legnica, ul. Przemysłowa 5

telefony:  76 722 18 20 – dyżurka  (czynny całodobowo)
76 723 38 61 – pracownicy socjalni
76 723 38 62 – kierownik

Przeczytaj także

Nowe na stronie