spot_img

Turcja, Egipt a może Grecja? Gdzie najchętniej wybierają się legniczanie?  

Wakacje są jednym z najbardziej wyczekiwanych okresów roku, kiedy to planujemy zasłużony odpoczynek. Wybór idealnego miejsca ma kluczowe znaczenie.  Gdzie najchętniej jeżdżą na wakacje legniczanie?

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą kraje basenu Morza Śródziemnego. Hiszpania, Grecja, Włochy i Chorwacja to miejsca, które przyciągają legniczan swoim słonecznym klimatem, piaszczystymi plażami i bogatym dziedzictwem kulturowym. Przyciągają także kurorty nad Morzem Czarnym.

– Od kilku lat najpopularniejszym kierunkiem jest Turcja- mówi Dariusz Demski. FOT. NM

– Od kilku lat najpopularniejszym kierunkiem jest Turcja. To bardzo zróżnicowany i atrakcyjny kraj dla turystów. Turcja cieszy się sporym powodzeniem także z powodu najlepszego stosunku ceny do jakości – przekonuje Bartosz Demski, właściciel jednego z legnickich biur podróży.

Kiedy już zdecydujemy się na konkretny kierunek, staramy się dostosować swoje budżety do planowanego wyjazdu. Z przeprowadzonych przez nas rozmów wynika, że średnia kwota przeznaczana na wakacje wynosi około 3000-5000 złotych na osobę. Wczasowicze, którzy wybierają Turcję lub Egipt preferują przede wszystkim wyjazdy all-inclusive. Ci, którzy decydują się na bardziej egzotyczne wczasy jak choćby Tajlandia, wybierają podstawową opcją wyżywienia.

Coraz rzadziej legniczanie decydują się na “Last minute”, wczasy wykupowane na ostatnią chwilę w niższej cenie.   
– Klienci nauczeni doświadczeniem poprzednich sezonów, kupują wakacje wcześniej. Według informacji od operatorów, lato sprzedaje się bardzo dobrze i nie będzie ofert „last minute” w ścisłym sezonie – mówi Bartosz Demski.

Wakacje są okazją do odpoczynku, zwiedzania i odkrywania nowych miejsc. Niezależnie od wybranej destynacji i preferencji rezerwacyjnych, legniczanie z pewnością cieszą się niezapomnianymi doświadczeniami i poznawaniem innych kultur podczas swoich zagranicznych podróży.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie