Uczniowie legnickiego Energetyka z wizytą u Pierwszej Damy. Najlepsi w Polsce

Uczniowie klasy I s z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy uzyskali najlepszy wynik wśród szkół ponadpodstawowych w Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu. Wzięło w nim udział 921 klas z całej Polski. Wręczenie nagród odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Uczniowie legnickiego Energetyka w nagrodę otrzymali bon w wysokości 15 tys. zł, a dyrektor szkoły Violettę Aktanorowicz Ministerstwo Edukacji i Nauki uhonorowało dyplomem uznania za promowanie zdrowego stylu życia. Koordynatorką projektu była Małgorzata Wesołowska.

Konkurs jest częścią  projektu „Zdrowe życie”, nad którym honorowy patronat objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser–Duda.

Po wręczeniu nagród w Pałacu Prezydenckim młodzież ZSEM –wzięła udział w warsztatach i wykładach na temat zdrowego stylu życia, spotkała się z Agatą Kornhauser–Dudą oraz zwiedziła pałac.

Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu jest częścią kampanii promocyjnej „Mam supermoc – dbam o zdrowie”, której celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych i promowanie profilaktyki przeciwnowotworowej już na bardzo wczesnym etapie życia. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie z klas V-VIII szkoły podstawowej oraz ze szkół ponadpodstawowych. W teście wzięło udział 921 klas z całej Polski.

Przeczytaj także

Nowe na stronie