Uczniowie VII LO w Legnicy w roli chuliganów na stadionie „Miedzi”

To były testy przeprowadzone przez Dolnośląską Policję. Sprawdzano w ten sposób skuteczność policyjnych interwencji w czasie chuligańskich wybryków kibiców. Akcja zakończyła się pacyfikacją awanturujących się fanów.

W rolę chuliganów wcielili się uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy – szkoły mundurowej. W stronę policjantów popłynęły kibicowskie przyśpiewki „Kto nie skacze, ten z policji” czy „chodźcie śmiało jest nas mało”. W pewnym momencie przeprowadzono symulację ataku, w policjantów rzucano m.in.  plastikowymi butelkami. Na koniec z kolei policjanci przeprowadzili testowe „wejście” na sektor, w celu pacyfikacji awanturujących się fanów.

Nagrania uczniów z nietypowej akcji na stadionie pojawiły się ma Tik-Toku i Instagramie.

Ćwiczenia dolnośląskiej policji na legnickim stadionie, to efekt napiętej ostatnio sytuacji pomiędzy piłkarzami i kibicami. Po niedzielnej przegranej z Piastem Gliwice, przesądzającej w zasadzie o spadku z Ekstraklasy, kibice „Miedzianki” postanowili przed wejściem do szatni „powiedzieć” piłkarzom, co sądzą o ich grze. Interweniowała ochrona obiektu. Pisaliśmy o tym tutaj.

Mimo zabezpieczenia meczu kibicom udało się przedostać z trybun do korytarza prowadzącego do szatni, którym z murawy wracali właśnie zawodnicy Miedzi Legnica. Tam doszło do słownej potyczki, którą przerwali ochroniarze. Pod adresem piłkarzy Miedzi padło wiele obraźliwych słów.

Kub w oficjalnym komunikacie potępił chuligańskie zachowanie kibiców.

Podobna akcja ma zostać przeprowadzona także na stadionie „Zagłębia Lubin”.

Z uczniami w roli chuliganów policjanci sobie “poradzili”, ale jak będzie w sytuacji realnego zagrożenia i prawdziwych chuliganów?

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie