spot_img

Za kradzież kół i aut grozi im 5 lat więzienia

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy teraz będą odpowiadać za kradzież kół z pojazdów oraz kradzież samochodu. Straty spowodowane ich działaniami sięgają około 6,5 tysiąca złotych.

Na początku maja Komenda Miejska Policji w Legnicy otrzymała zgłoszenia dotyczące kradzieży pojazdu oraz kół z zaparkowanych samochodów w Gminie Kunice i Gminie Ruja. Śledztwo w tej sprawie przejęli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Dzięki ich intensywnej pracy, trafnie zidentyfikowano i zatrzymano 23-letniego mieszkańca Prochowic oraz 18-letniego mieszkańca Gminy Prochowice.

Podczas dochodzenia funkcjonariusze zebrali wystarczające dowody, aby postawić zatrzymanym zarzuty kradzieży Volkswagena oraz kradzieży kół z innych pojazdów. Ponadto, ustalono, że podejrzani usiłowali również ukraść katalizator. Pokrzywdzeni oszacowali straty na około 6,5 tysiąca złotych.

Dodatkowo 23-latek będzie również pociągnięty do odpowiedzialności za posiadanie środków odurzających, gdyż podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli blisko 150 porcji marihuany przeznaczonych do sprzedaży.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za posiadanie narkotyków przewidziana jest kara pozbawienia wolności do 3 lat.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie