spot_img

Upał mógł ją zabić. Skrajnie wyczerpaną seniorkę znaleziono przy torowisku

Policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka, który zauważył starszą kobietę leżącą przy torach w rejonie ul. Wojska Polskiego w Jaworze. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, kiedy temperatury sięgały 30 stopni Celsjusza.

– Po sprawdzeniu torowiska policjanci znaleźli leżącą blisko torów starszą kobietę oraz z daleka nadjeżdżający szynobus. Mundurowi przenieśli seniorkę w bezpieczne miejsce i natychmiast przystąpili do udzielania pomocy – relacjonuje aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

84-latka była przytomna, jednak nie można było nawiązać z nią kontaktu. Kobieta była odwodniona i skrajnie wyczerpana. Funkcjonariusze wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który zadecydował o natychmiastowym przewiezieniu seniorki do szpitala.

Starszą kobietę uratował patrol w składzie sierż. Grzegorz Wrona oraz st. post. Kamil Babiarz z KPP w Jaworze.

Policja apeluje!

Podczas upałów szczególnie narażone na niebezpieczeństwo są osoby starsze, dzieci oraz zwierzęta. Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 112. Policjanci  zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie