REKLAMA

spot_img

W gminach Chojnów i Miłkowice produkowali metamfetaminę. Laboratoria zlikwidowane!

Trzy osoby zatrzymane, zlikwidowane laboratoria, przejęte urządzenia i półprodukty, zabezpieczone ponad 18 litrów substancji zasadowej, kilka tabletek MDMA, marihuana i ponad 4 kg tzw. „kryształu” – to to efekt kilku miesięcznej pracy operacyjnej legnickich policjantów. Funkcjonariusze w jednym czasie, siłowo weszli do kilku mieszkań i pomieszczeń gospodarczych.

Działania operacyjne prowadzone były przez policjantów wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.
W zabezpieczeniu i likwidacji miejsc wytwarzania narkotyków wsparcia udzielili im funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Laboratoria znajdowały się na terenie gminy Chojnów oraz gminy Miłkowice.

– Z posiadanych przez kryminalnych informacji wynikało, że w kilku budynkach mieszkalnych może być wytwarzana metamfetamina. Kiedy funkcjonariusze zebrali kompletny materiał dowodowy i wytypowali miejsca, przystąpili do akcji. W wyniku zaplanowanej akcji kryminalni w jednym czasie, siłowo weszli do kilku mieszkań i pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Chojnów – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z komendy Miejskiej Policji w Legnicy.
W jednym z mieszkań na płycie indukcyjnej obok gotującego się dla domowników obiadu policjanci ujawnili produkcję metamfetaminy. W garnku zabezpieczono kilka litrów płynnego chlorowodorku metamfetaminy oraz prawie kilogram gotowego produktu.

W kolejnych mieszkaniach policjanci odkryli kompletną linię produkcyjną, wszelkie niezbędne prekursory narkotykowe i substancje pomocnicze. Łącznie zabezpieczono 18 litrów substancji w postaci zasadowej, kilka tabletek MDMA, marihuanę oraz ponad 4 kg chlorowodorku metamfetaminy nazywanej potocznie w środowisku przestępczym „kryształem”. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 38 i 41-lat.

Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Legnicy, gdzie usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.
Wobec trzech zatrzymanych na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przeczytaj także

Nowe na stronie