REKLAMA

spot_img

W Kunicach powstała biblioteka plenerowa

Już w piątek nastąpi otwarcie biblioteki plenerowej w Kunicach. O godzinie 16:00 na promenadzie, pojawią się znani lokalni pisarze.

Biblioteka plenerowa to pomysł mieszkanki Kunic. Projekt finansowany został z funduszy sołeckich. Biblioteczka wykonana została w całości przez pracownika gminy.

W piątek, 30 czerwca o godzinie 16:00 na promenadzie Kunickiej pojawią się znani lokalni pisarze: Pani Monika Bojanowska (autorka romansów kryminalnych) oraz Przemek Corso (pisarz, zawodowy lektor, autor piosenek oraz bajek), którzy oficjalnie zapoczątkują działalność biblioteki.

– Dla mnie to ogromny zaszczyt. Czytanie zawsze kojarzyło mi się z okresem wakacyjnym i odpoczynkiem. Cieszę się, że powstają takie miejsca. Ta inicjatywa ma na celu inspirowanie i zachęcenie ludzi do sięgnięcia po książki. Myślę, że spełni swoje zadanie – zapowiedział Przemek Corso.

Przemek Corso, foto: archiwum prywatne

A jak będzie działała biblioteka? Wystarczy przynieść swoją książkę, którą już została przeczytana a wziąć do domu inną, zostawioną przez kogoś innego. Można też wziąć książkę i poczytać ją na szezlongu.

Przeczytaj także

Nowe na stronie