W Legnicy będzie głośno! Wielka parada perkusyjna w Rynku, a potem etniczne bębny w galerii

Rozpoczął się festiwal „DRUM BATTLE – LEGNICA 2023”, który świętuje swoje osiemnaste urodziny. Impreza od lat z powodzeniem przyciąga fanów perkusji z całej Polski i zagranicy. Tegoroczna edycja festiwalu po raz kolejny przyniesie wiele atrakcji i emocji związanych z instrumentem perkusyjnym.

Impreza będzie składać się z trzech nurtów: konkursowego, warsztatowego oraz festiwalowego. Konkurs gry na zestawie perkusyjnym i werblu przyciągnie wielu utalentowanych muzyków. Warsztaty mistrzowskie poprowadzą z kolei uznani polscy perkusiści, tacy jak Paweł Dobrowolski, Paweł Ostrowski, Adam Zagórski i Jacek Wota. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności w grze na perkusji, uczestnicy będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia prowadzących i uzyskać cenne porady w zakresie technik gry. Warsztaty gry na bębnach afrykańskich adresowane są do wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci Godz. 14:00 Rynek, ul. N.M. Panny – Parada perkusyjnaw wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzieży, dorosłych, po seniorów.

Na zakończenie festiwalu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla publiczności. Koncerty prezentujące różne oblicza perkusji, głośna parada perkusyjna pod przewodnictwem Jacka Muzioła, wirtuozerskie występy Łukasza Dembińskiego na Handpanie czy koncert finałowy grupy Tantfreaky to tylko niektóre z wydarzeń, na które można będzie z przyjemnością patrzeć i słuchać.

Festiwal DRUM BATTLE w Legnicy to już od osiemnastu lat doskonała okazja do spotkania się z muzyką i grą na perkusji. Tegoroczna edycja obiecuje być jeszcze bardziej interesująca i zaskakująca niż poprzednie.

XVIII Festiwal Rytmu DRUM BATTLE

11-13 maja 2023 LEGNICA

CZWARTEK 11.05.2023

Godz. 11:00 Aula Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, ul. Chojnowska 2, Koncert Inauguracyjny „Rytm – to fascynujące!” Wykonawcy: REPERCUSSION (Bartłomiej Dudek, Radosław Jędraś, Jacek Muzioł, Miłosz Rutkowski)

PIĄTEK 12.05.2023

  • Godz. 9:00-12:00 Zespół Szkół Muzycznych ul. Chojnowska 2 – konkurs gry na zestawie perkusyjnym i werblu
  • Godz. 12:30 -14:00 – Zespół Szkół Muzycznych ul. Chojnowska 2 – warsztaty perkusyjne Adam Zagórski (bębny)
  • Godz. 14:00 Rynek, ul. N.M. Panny – Parada perkusyjna
  • Godz. 15:00-18:00 Galeria Piastów ul. N.M. Panny – DRUMBATTLE w GALERII PIASTÓW (15:00 koncert uczniów perkusji ZSM w Legnicy, 16:00 – warsztaty gry na bębnach afrykańskich, 17:00 – koncert „Łukasz Dembiński – handpan solo act”
  • 18:30-20:00 Zespół Szkół Muzycznych ul. Chojnowska 2 – warsztaty perkusyjne Paweł Dobrowolski (bębny)

SOBOTA 13.05.2023

  • 9:00-12:00 Zespół Szkół Muzycznych ul. Chojnowska 2 – konkurs gry na zestawie perkusyjnym i werblu
  • 12:30-15:30 Zespół Szkół Muzycznych ul. Chojnowska – warsztaty perkusyjne (Paweł Ostrowski – bębny, Jacek Wota – werbel)
  • 16:00 Aula Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, ul. Chojnowska 2 – koncert finałowy „Nasi Laureaci”

Na koncerty wstęp wolny

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie