W Legnicy powstanie zamiejscowy punkt Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Legnica będzie pierwszym na Dolnym Śląsku miastem z zamiejscowym punktem Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w celu ustalania poziomu potrzeby wsparcia dla osób z niepełnosprawnością, który potrzebny jest do świadczenia wspierającego z ZUS.

Informacja ta została podana podczas piątkowej konferencji prasowej przez prezydenta Maiceja Kupaja i Piotra Sebastiana Kozdrowickiego, pierwszego wicewojewodę dolnośląskiego.

– Ogromnie się cieszę, że Legnica będzie pierwszym na Dolnym Śląsku, zamiejscowym punktem Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w celu ustalania poziomu potrzeby wsparcia dla osób z niepełnosprawnością. A mówimy tu o konkretnych pieniądzach, którymi osoby z niepełnosprawnością mogą pokryć np. koszty opieki. Dlatego pracownicy Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności udzielą pełnych informacji i pomogą w wypełnieniu dokumentów tak, aby jak najwięcej osób mogło to wsparcie otrzymać – mówił Maciej Kupaj, prezydent Legnicy.

– Zależy nam, aby cały system zdecentralizować, aby w ten sposób powstała sieć obsługi osób niepełnosprawnych bliżej ich miejsca zamieszkania, aby nie musiały niepotrzebnie pokonywać wielu kilometrów do Wrocławia. W ten sposób będą one mogły być znacznie szybciej obsługiwane – zaznaczył Piotr Sebastian Kozdrowicki, pierwszy wicewojewoda dolnośląski

Przeczytaj także

Nowe na stronie