W lipcu oddany zostanie ostatni odcinek S3 z Legnicy do Lubawki!

Prace na ostatnim odcinku tej trasy czyli od Bolkowa do Kamiennej Góry są już na ostatniej prostej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ocenia zaawansowanie prac na 93 proc. Pozostała w zasadzie drogowa kosmetyka.

Zakończenie inwestycji planowane jest w lipcu br. To oznacza, że cała trasa od Legnicy do granicy państwa wieść będzie drogą S3. Obecnie w Bolkowie trzeba zjechać z S3 by ponownie „wskoczyć” na nią za Kamienną Górą.

To wyjątkowo urokliwa trasa, z której rozciągają się widoki na Sudety.

FOT. GDDKiA

Droga ekspresowa S3 na odcinku od Bolkowa do Kamiennej Góry wybudowana została w przekroju trasy dwujezdniowej o długości ok. 16,1 km. Każda jezdnia ma po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. W ciągu trasy powstają dwa dwunawowe tunele drogowe: TS-26 o długości ok. 2300 m (pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice) oraz TS-32, o długości ok. 320 m, niedaleko miejscowości Gostków. Wartość umowy wynosi ok. 1,5 mld zł.

Umowna wartość całej budowanej drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Lubawki to prawie 2,5 mld zł. Inwestycja ujęta jest w umowie o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.  

Przeczytaj także

Nowe na stronie