W niedzielę półmaraton w Legnicy – będą utrudnienia dla kierowców!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy informuje o planowanych utrudnieniach w ruchu drogowym 8 października w godzinach od 9:30 do 13:00 w związku z organizacją biegu ulicznego „XII Viessmann Półmaraton – IV Legnicka Dziesiątka”.

Trasa biegu będzie przebiegać ulicami: Wrocławska – ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Sudecką – powrót do ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – ul. Wrocławska do skrzyżowania z ul. Witelona i Libana – powrót do ul. Jordana – ul. Powstańców Śląskich – park (al. Orła Białego).Start biegu z ul. Wrocławskiej przy skrzyżowaniu z ul. Najświętszej Marii Panny.

Na ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego i al. Piłsudskiego bieg odbywać się będzie po jezdni południowej w obu kierunkach. Ruch pojazdów po jezdni północnej w kierunku centrum miasta będzie odbywać się bez zmian.

Jakie utrudnienia i ograniczenia w ruchu drogowym czekają kierowców w niedzielę?

  • Na czas startu biegu, utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Zamkowej, placu Klasztornym, Parkowej, Wrocławskiej, św. Piotra (chwilowe wstrzymanie ruchu przez policję).
  • W trakcie biegu nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu kołowego ul. Jordana i ul. Powstańców Śląskich od skrzyżowania z al. Orła Białego.
  • W trakcie biegu nastąpi całkowite wyłączenie ruchu kołowego na jezdni południowej ul. Wrocławskiej, ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego oraz al. Piłsudskiego od centrum miasta w kierunku osiedla Piekary i Kopernik, do skrzyżowania z ul. Sudecką.
  • W trakcie biegu, ruch pojazdów z centrum z ul. Pocztowej oraz ul. Libana w kierunku os. Piekary i Kopernik będzie odbywał się drogą tymczasową wzdłuż ul. Kartuskiej.

– Na głównych skrzyżowaniach, ruchem drogowym będą kierować funkcjonariusze policji i w miarę możliwości będzie udostępniony ruch pojazdów. Trasy autobusów MPK od centrum do os. Piekary i Kopernik ulegną zmianie. Na czas biegu przejazd będzie odbywał się ul. Kartuską, Czarnieckiego i Wrocławską – informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

Przeczytaj także

Nowe na stronie