REKLAMA

spot_img

W poniedziałek rusza remont ul. Złotoryjskiej. Będą objazdy!

W poniedziałek 20 listopada rozpocznie się remont jednej z głównych legnickich ulic, Złotoryjskiej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

W ramach pierwszego etapu czasowej organizacji ruchu, od 20 listopada br., odcinek ul. Złotoryjskiej od Ronda Unii Europejskiej do ul. Ceglanej zostanie wyłączony z ruchu. Zakaz nie będzie dotyczył autobusów, służb miejskich, pojazdów obsługujących plac budowy oraz pojazdów zaopatrzenia sklepów – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy.

Dla pozostałych uczestników ruchu zostały wyznaczone objazdy:

● dla pojazdów jadących od strony Złotoryi i Huty Miedzi objazd poprowadzony będzie na Rondzie Unii Europejskiej skrętem w prawo w ul. Zachodnią, a dalej Jaworzyńską i ul. Grabskiego do skrzyżowania z ul. Złotoryjską,

● dla mieszkańców przyległego do placu budowy osiedla budynków TBS dojazd od strony Huty zapewniony będzie przez dodatkowy lewoskręt w ciągu ul. Zachodniej i utwardzony odcinek do włączenia w ul. Orkana,

● dla pojazdów jadących z kierunku centrum objazd wyznaczony jest przez ul. Grabskiego, a dalej Jaworzyńską, Zachodnią do Ronda Unii Europejskiej,

● mieszkańcy osiedla TBS dojazd z centrum mają wyznaczony przez Aleję Zwycięstwa.

Alternatywną drogą do Huty Miedzi jest również ul. Chojnowska i ul. Zachodnia od węzła przy trasie S3 do Ronda Unii Europejskiej.

Zakres prac obejmuje przebudowę chodników oraz wymianę nawierzchni ulicy Złotoryjskiej na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ulicy Ceglanej, a także przebudowę zjazdów w ulice Leśmiana, Ceglaną i Makuszyńskiego. Wybudowany zostanie nowy przystanek autobusowy z zatoką oraz oświetlonym przejściem zaopatrzonym w wysepki azylowe dla pieszych, który powstanie za zjazdem w ul. Ceglaną.

W pierwszym etapie przebudowana zostanie jezdnia północna, która poszerzona będzie o nowy pas ruchu dla projektowanych lewoskrętów w ul. Leśmiana i Makuszyńskiego.

Przeczytaj także

Nowe na stronie